Wednesday 8:25pm
October 01, 2014
Currently 75°F
Posted: Friday, March 21st 2014 at 3:00pm

Intriguing match-ups highlight 2014 high school football schedules

By Morgan Lee Editor
EMAIL STORY CONTACT EDITOR PRINT
click to enlarge
The madness may be reigning at the moment, but it’s never too early to start talking football.

With that in mind, let’s take a look at some of the big games and schedules on tap for the 2014 prep football campaign. (NOTE: Scroll down for a look at individual teams’ schedules.)

The 2014 slate will feature a number of big questions, not the least of which is how so many area teams will handle the new region alignments the GHSA has set for the 2014-15 football seasons.

The schedule will kick off for a number of northeast Georgia teams on what is known as “week zero,” with five area squads slated for Aug. 22 showdowns, including an intriguing battle between Rabun County and Jefferson at Jefferson. Other games scheduled for Aug. 22 include Johnson at Madison County, Lumpkin County at Model and Hebron Christian at East Jackson.

Two programs will also take part in the Corky Kell Classic at the Georgia Dome on Aug. 23, with Mill Creek taking on McEachern and North Gwinnett playing Colquitt County.

That Saturday will also see Buford open its season at noon, playing host to Florida’s Trinity Christian, in a game that is being considered for ESPN broadcast. Trinity Christian is Florida’s defending Class AAA champion.

Other notables from the upcoming season:

-- North Hall will travel to face state power Carrollton on Sept. 19, part of a very tough non-region slate that also includes 2013 playoff teams Jefferson (Sept. 5) and West Hall (Sept. 12).

-- Gainesville will open its regular season at Grayson, beginning the post Deshaun Watson-era against a Class AAAAAA foe.

-- Chestatee will christen its first campaign in Class AAAA against Class AAAAA foe Flowery Branch. It will be the first game between the two since 2009. The two Hall County schools opened in 2002 and played each other in eight straight seasons until Flowery Branch moved up in classification for the 2010 campaign. The Falcons lead the series 6-2.

-- West Hall will play three 2013 playoff teams in its non-region slate, including Chestatee (Sept. 5), North Hall (Sept. 12) and North Oconee (Sept. 19).

-- Jefferson will take on a tough non-region slate, facing playoff teams from a year ago in three of its four non-region contests: Rabun County at home (Aug. 22), at North Hall (Sept. 5), Commerce at home. (Sept. 12).

-- Lakeview will play its first ever region schedule in 2014, competing in Region 8-A.

-- The 2014 campaign is 152 days away...

(NOTE: These are the schedules Access North Georgia has been able to obtain. We will add more as we receive them.)

2014 HIGH SCHOOL FOOTBALL SCHEDULES FOR AREA TEAMS
Schools listed by region, alphabetical order

REGION 6-AAAAAA
HABERSHAM CENTRAL
Aug 15 - (scrimmage) vs. Stephens County, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug 29 – at Rabun County, 7:30 p.m.
Sept. 5 – at *Northview, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. *South Forsyth, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. *West Forsyth, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *Alpharetta, 7:30 p.m.
Oct. 3 - Open
Oct. 10 – at *Lambert, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Centennial (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Johns Creek, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *North Forsyth, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Chattahoochee, 7:30 p.m.

NORTH FORSYTH
Aug. 15 - (scrimmage) vs. Forsyth Central, 7:30 p.m.
Sept. 22 - (scrimmage) at Hart County, 7:30 p.m.
Sept. 29 – at Cherokee, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. *Chattahoochee, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. *Northview, 7:30 p.m.
Sept. 19 – at *South Forsyth, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Lambert (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 3 - Open
Oct. 10 – at *West Forsyth, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Johns Creek, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Centennial, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Habersham Central, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *Alpharetta, 7:30 p.m.


REGION 7-AAAAAA
MILL CREEK
Aug. 15 - (scrimmage) at Archer, 7:30 p.m.
Aug. 23 (Saturday) – vs. McEachern (Corky Kell Classic) Georgia Dome
Aug. 29 – at West Forsyth, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. Dacula, 7:30 p.m.
Sept. 12 - Open
Sept. 19 – at *Duluth, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *North Gwinnett, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Meadowcreek, 7:30 p.m.
Oct. 10 – vs. *Mountain View (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 17 - Open
Oct. 24 – vs. *Collins Hill, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Norcross, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *Peachtree Ridge, 7:30 p.m.

NORTH GWINNETT
Aug. 15 – (scrimmage) at Langston Hughes 7:30 p.m.
Aug. 23 (Saturday) - vs. Colquitt County (Corky Kell Classic) Georgia Dome, 5:30 p.m.
Aug. 29 – vs. North Cobb, 7:30 p.m.
Sept. 5 – at Hillgrove, 7:30 p.m.
Sept. 12 - Open
Sept. 19 – vs. *Collins Hill, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *Mill Creek, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Norcross (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *Peachtree Ridge, 7:30 p.m.
Oct. 17 - Open
Oct. 24 – at *Duluth, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *Meadow Creek, 7:30 p.m.
Nov. 7 - at *Mountain View, 7:30 p.m.


REGION 8-AAAAA
APALACHEE
Aug. 8 - (scrimmage) Morgan County (location TBA), 7:30 p.m.
Aug. 15 – (scrimmage) vs. Monroe Area, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – at Woodland-Henry, 7:30 p.m.
Sept. 5 – at *Winder-Barrow, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at *Salem, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. *Gainesville, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Clarke Central, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Loganville, 7:30 p.m.
Oct. 10 -- Open
Oct. 17 – vs. *Flowery Branch (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Heritage, Conyers, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *Cedar Shoals, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Lanier, 7:30 p.m.

FLOWERY BRANCH
Aug. 15 – (scrimmage) vs. Mountain View, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – at Chestatee, 7:30 p.m.
Sept. 5 - Open
Sept. 12 – at *Lanier, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. *Heritage, Conyers, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *Cedar Shoals, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Winder-Barrow, 7:30 p.m.
Oct. 10 – vs. *Clarke Central, 7:30 p.m.
Oct. 17 – at *Apalachee, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Loganville, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Salem, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Gainesville, 7:30 p.m.

GAINESVILLE
Aug. 15 – (scrimmage) White County, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – at Grayson, 7:30 p.m.
Sept. 5 - Open
Sept. 12 – vs. *Winder-Barrow, 7:30 p.m.
Sept. 19 - at *Appalachee, 7:30 p.m.
Sept. 26 - vs. *Heritage, Conyers, 7:30 p.m.
Oct. 3 - vs. *Salem (Homecoming) , 7:30 p.m.
Oct. 10 - at *Lanier, 7:30 p.m.
Oct. 17 - vs. *Clarke Central, 7:30 p.m.
Oct. 24 - at *Cedar Shoals, 7:30 p.m.
Oct. 31 - vs. *Loganville, 7:30 p.m.
Nov. 7 - at *Flowery Branch, 7:30 p.m.

WINDER-BARROW
Aug. 15 - (scrimmage) at South Forsyth, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – vs. Jefferson, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. *Apalachee, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at *Gainesville, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. *Loganville, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *Salem, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Flowery Branch, 7:30 p.m.
Oct. 10 - Open
Oct. 17 – vs. *Cedar Shoals (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Clarke Central, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Lanier, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Heritage, Conyers, 7:30 p.m.


REGION 8-AAAA
BUFORD
Aug. 15 - (scrimmage) at South Gwinnett, 7 p.m.
Aug. 23 (Saturday) - vs. Trinity Christian, 12 p.m.
Aug. 29 - vs. Berkmar, 7:30 p.m.
Sept. 5 - vs. McEachern, 7:30 p.m.
Sept. 12 - Open
Sept. 19 - vs. *White County, 7:30 p.m.
Sept. 26 - Open
Oct. 3 - at *Chestatee, 7:30 p.m.
Oct. 10 - vs. *North Hall, 7:30 p.m.
Oct. 17 - at *Monroe Area, 7:30 p.m.
Oct. 24 - at *North Oconee, 7:30 p.m.
Oct. 31 - vs. *Madison County, 7:30 p.m.
Nov. 7 - at *Stephens County, 7:30 p.m.

CHESTATEE
Aug. 21 (Thursday) – vs. (scrimmage) East Hall, 7 p.m.
Aug. 29 – vs. Flowery Branch, 7:30 p.m.
Sept. 5 – at West Hall, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at Pepperell, 7:30 p.m.
Sept. 19 - Open
Sept. 26 – at *North Oconee, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Buford, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *Madison County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Stephens County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *White County, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *North Hall, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *Monroe Area, 7:30 p.m.

JOHNSON
Playing a non-region schedule
Aug. 15 – (scrimmage) vs. East Jackson, 7:30 p.m.
Aug. 22 – at Madison County, 7:30 p.m.
Aug. 29 – vs. West Hall, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. Banks County, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at Lumpkin County, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. Pickens County, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at Riverside Military, 7:30 p.m.
Oct. 3 - Open
Oct. 10 – vs. Osborne, 7:30 p.m.
Oct. 17 – at East Hall, 7:30 p.m.
Oct. 24 --Open
Oct. 31 – vs. Franklin County, 7:30 p.m.

NORTH HALL
Aug. 15 – (scrimmage) vs. Gilmer, 7:30 p.m.
Aug. 22 – (scrimmage) at Dawson County, 7:30 p.m.
Aug. 29 - Open
Sept. 5 – vs. Jefferson, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at West Hall, 7:30 p.m.
Sept. 19 – at Carrollton, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *Stephens County, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *North Oconee, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *Buford, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Madison County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Monroe Area, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Chestatee, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *White County, 7:30 p.m.

WHITE COUNTY
Aug. 15 - (scrimmage) vs. Gainesville, 7 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 - vs. Pickens 7:30 p.m.
Sept. 5 - vs. Jackson County, 7:30 p.m.
Sept. 12 - vs. Pace Academy, 7:30 p.m.
Sept. 19 - Open
Sept. 26 - vs. *Buford, 7:30 p.m.
Oct. 3 - vs. *Madison County, 7:30 p.m.
Oct. 10 - vs. *Stephens County, 7:30 p.m.
Oct. 17 - vs. *North Oconee, 7:30 p.m.
Oct. 24 - vs. *Chestatee, 7:30 p.m.
Oct. 31 - vs. *Monroe Area, 7:30 p.m.
Nov. 7 - vs. *North Hall, 7:30 p.m.


REGION 7-AAA
BANKS COUNTY
Aug. 15 – (scrimmage) at Lakeview Academy, 7:30 p.m.
Aug. 22 – Open
Aug. 29 – at Commerce, 8 p.m.
Sept. 5 – at Johnson, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. East Jackson, 7:30 p.m.
Sept. 19 - vs. North Cobb Christian (Homecoming), 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Franklin County, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Fannin County, 7:30 p.m.
Oct. 10 – Open
Oct. 17 – at *Lumpkin County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Dawson County, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *West Hall, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *East Hall, 7:30 p.m.

DAWSON COUNTY
Aug. 15 – (scrimmage) vs. Westminster, 7:30 p.m.
Aug. 22 – (scrimmage) vs. North Hall, 7:30 p.m.
Aug. 29 – at Forsyth Central, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. Gilmer, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at Heritage, Catoosa, 7:30 p.m.
Sept. 19 - Open
Sept. 26 – vs. *West Hall, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *East Hall, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *Franklin County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Fannin County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Banks County, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Lumpkin County, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. Johnson, 7:30 p.m.

EAST HALL
Aug. 21 (Thursday) - (scrimmage) at Chestatee, 7 p.m.
Aug. 29 – at Wesleyan, 7:30 p.m.
Sept. 5 – at Pickens, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. Jackson County, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Lumpkin County, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Dawson County, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *West Hall, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. Johnson (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Franklin County, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Fannin County, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Banks County, 7:30 p.m.

FANNIN COUNTY
Aug. 15 - (scrimmage) vs. South Atlanta, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – at Gilmer, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. Murray County, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. Armuchee, 7:30 p.m.
Sept. 19 – at Union County, 7:30 p.m.
Sept. 26 - Open
Oct. 3 – vs. *Banks County, 7:30 p.m.
Oct. 10 – vs. *Lumpkin County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – at *Dawson County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *West Hall, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *East Hall, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *Franklin County, 7:30 p.m.

LUMPKIN COUNTY
Aug. 15 – (scrimmage) at Cambridge, 7:30 p.m.
Aug. 22 – at Model, 7:30 p.m.
Aug. 29 - Open
Sept. 5 – vs. Union County, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. Johnson, 7:30 p.m.
Sept. 19 – at Our Lady of Mercy, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *East Hall, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Franklin County, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *Fannin County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Banks County, 7:30 p.m.
Oct. 24 - Open
Oct. 31 – vs. *Dawson County, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *West Hall, 7:30 p.m.

WEST HALL
Aug. 14 – (scrimmage) vs. Jefferson, 7 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 - at Johnson, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. Chestatee, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. North Hall (Homecoming), 7:30 p.m.
Sept. 19 – at North Oconee, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *Dawson County, 7:30 p.m.
Oct. 3 - Open
Oct. 10 – vs. *East Hall, 7:30 p.m.
Oct. 17 – at *Franklin County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Fannin County, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Banks County, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Lumpkin County, 7:30 p.m.


REGION 8-AAA
EAST JACKSON
Aug. 15 – (scrimmage) at Johnson, 7:30 p.m.
Aug. 22 – vs. Hebron Christian, 7:30 p.m.
Aug. 29 – vs. Lakeview Academy, 7:30 p.m.
Sept. 5 - Open
Sept. 12 – at Banks County, 7:30 p.m.
Sept. 19 – at Franklin County, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Oconee County, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Morgan County, 7:30 p.m.
Oct. 10 – vs. *Hart County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – at *Jefferson, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Jackson County, 7:30 p.m.
Oct. 31 – at *Elbert County, 7:30 p.m.
Nov. 7 - Open

JACKSON COUNTY
Aug. 15 - (scrimmage) at Athens Academy, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – vs. Madison County, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. White County (Homecoming) , 7:30 p.m.
Sept. 12 – at Rabun County, 7:30 p.m.
Sept. 19 – at East Hall, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Jefferson, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Oconee County, 7:30 p.m.
Oct. 10 – vs. *Elbert County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – at *Hart County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *East Jackson, 7:30 p.m.
Oct. 31 - Open
Nov. 7 – vs. *Morgan County, 7:30 p.m.

JEFFERSON
Aug. 14 (Thursday) - (scrimmage) at West Hall, 7:30 p.m.
Aug. 22 – vs. Rabun County, 7:30 p.m.
Aug. 29 - at Winder-Barrow, 7:30 p.m.
Sept. 5 - at North Hall, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. Commerce, 7:30 p.m.
Sept. 19 - Open
Sept. 26 - at *Jackson County, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Elbert County, 7:30 p.m.
Oct. 10 - at *Morgan County, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *East Jackson (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 24 - Open
Oct. 31 – vs. *Oconee County, 7:30 p.m.
Nov. 7 - at *Hart County, 7:30 p.m.


REGION 8-AA
RABUN COUNTY
Aug. 15 – (scrimmage) at Franklin, N.C., 7:30 p.m.
Aug. 22 – at Jefferson, 7:30 p.m.
Aug. 29 – vs. Habersham Central, 7:30 p.m.
Sept. 5 – vs. Mt. Pisgah Christian Academy, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. Jackson County, 7:30 p.m.
Sept. 19 - *Riverside Military Academy, 7:30 p.m.
Sept. 26 - Open
Oct. 3 – at Social Circle, 7:30 p.m.
Oct. 10 – vs. *Oglethorpe County (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 17 – at *Union County, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Washington-Wilkes, 7:30 p.m.
Oct. 31 - Open
Nov. 7 – vs. *Greene County, 7:30 p.m.

UNION COUNTY
Aug. 15 - (scrimmage) at Sonoraville, 7 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 - at Towns County, 7:30 p.m.
Sept. 5 - at Lumpkin County, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. Andrews, N.C., 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. Fannin County, 7:30 p.m.
Sept. 26 – vs. *Social Circle (Homecoming), 7:30 p.m.
Oct. 3 - at *Oglethorpe County, 7:30 p.m.
Oct. 10 - at *Greene County, 7:30 p.m.
Oct. 17 - vs. *Rabun County, 7:30 p.m.
Oct. 24 - Open
Oct. 31 - at *Riverside Military, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Washington-Wilkes, 7:30 p.m.


REGION 8-A
COMMERCE
Aug. 29 – vs. Banks County, 8 p.m.
Sept. 5 – vs. *Hebron Christian, 8 p.m.
Sept. 12 – at Jefferson, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. *Athens Academy, 8 p.m.
Sept. 26 – at *Athens Christian, 7:30 p.m.
Oct. 3 – at *Prince Avenue, 7:30 p.m.
Oct. 10 - Open
Oct. 17 – at *Providence Christian, 7:30 p.m.
Oct. 24 – vs. *Towns County (Homecoming), 8 p.m.
Oct. 31 – at *George Walton Academy, 7:30 p.m.
Nov. 7 – vs. *Lakeview Academy, 8 p.m.

LAKEVIEW ACADEMY
Aug. 15 – (scrimmage) vs. Banks County, 7:30 p.m.
Aug. 22 - Open
Aug. 29 – at East Jackson, 7:30 p.m.
Sept. 5 – at St. Francis, 7:30 p.m.
Sept. 12 – at *Towns County, 7:30 p.m.
Sept. 19 - Open
Sept. 26 – vs. *Providence Christian, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Hebron Christian, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *George Walton Academy, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Athens Academy, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Athens Christian, 7:30 p.m.
Oct. 31 – vs. *Prince Avenue Christian, 7:30 p.m.
Nov. 7 – at *Commerce, 7:30 p.m.

TOWNS COUNTY
Aug. 15 - (scrimmage) vs. Rabun-Gap, 7:30 p.m.
Aug. 22 - (scrimmage) at Hayesville, 7:30 p.m.
Aug. 29 – vs. Union County, 7:30 p.m.
Sept. 6 (Saturday) – at Mt. Vernon, 7:30 p.m.
Sept. 12 – vs. *Lakeview Academy, 7:30 p.m.
Sept. 19 – vs. *Hebron Christian, 7:30 p.m.
Sept. 26 – at *George Walton Academy, 7:30 p.m.
Oct. 3 – vs. *Athens Academy, 7:30 p.m.
Oct. 10 – at *Athens Christian, 7:30 p.m.
Oct. 17 – vs. *Prince Avenue, 7:30 p.m.
Oct. 24 – at *Commerce, 8 p.m.
Oct. 31 – at *Providence Christian, 7:30 p.m.
Nov. 7 - Open

* - Indicates region contest
© Copyright 2014 AccessNorthGa.com
All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed without permission.


  • Click here
  • Click here
  • Click here
  • Click here
  • Click here
0.103970
icon
75°F
Gainesville, GA 30501
Scattered Clouds
Wind: North 0 mph
Dew point: 59°F